Редакційна політика

Процес рецензування

Наукові статті, що надійшли до редакції, проходять через інститут рецензування. Форми рецензування статей: внутрішня (рецензування рукописів статей членами редакційної колегії).

  1. Редакційна колегія визначає відповідність статті профілю журналу, вимогам до оформлення і направляє її на рецензування фахівцю, доктору чи кандидату наук, який має близьку до теми статті наукову спеціалізацію та відповідає вимогам забезпечення якісного незалежного рецензування.
  2. Терміни рецензування в кожному окремому випадку визначаються редакційною колегією з урахуванням створення умов для максимально оперативної публікації статті.
  3. У разі наявності зауважень рецензента стаття повертається автору на доопрацювання. У випадку наявності повторних зауважень у рецензента, стаття вважається відхиленою та не приймається до розгляду редакційною колегією.
  4. У разі відхилення статті від публікації редакція надає автору мотивовану відмову.
  5. Статтю, не рекомендовану рецензентом до публікації, до повторного розгляду не приймають.
  6. Після ухвалення редакційною колегією рішення про допущення статті до публікації редакція інформує про це автора і вказує терміни публікації. Оригінали рецензій зберігаються в редакційній колегії і редакції наукового журналу «Теорія і практика фізичної культури і спорту» не менше трьох років.

Політика відкритого доступу

Цей журнал практикує політику негайного відкритого доступу до опублікованого змісту, підтримуючи принципи вільного поширення наукової інформації та глобального обміну знаннями задля загального суспільного прогресу.

Редакційна етика

Журнал «Теорія і практика фізичної культури і спорту» прагне до високого стандарту редакційної етики:

  1. Редакційна колегія дотримується рекомендацій Всесвітньої асоціації медичних редакторів щодо принципів етики наукових публікацій.
  2. Конфлікти інтересів осіб, що мають пряме чи опосередковане відношення до публікації статті чи даних, які в ній містяться, вирішуються відповідно до законодавства України у сфері інтелектуальної власності.

Представляючи статтю для публікації, автор (автори):

  1. Дають згоду на розміщення повного її тексту у відкритому доступі в мережі Інтернет.
  2. Погоджуються з рекомендаціями Всесвітньої асоціації медичних редакторів щодо принципів етики наукових публікацій.
  3. Зазначають, чи існує конфлікт інтересів з іншими науковцями з даної тематики.

Усі статті відкритого доступу розповсюджуються згідно з Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License , що дозволяє іншим особам переробляти, виправляти та брати статті за основу для використання з некомерційною метою. Нові твори мають розміщуватись з вказанням авторства та розповсюджуватись на некомерційній основі, ліцензування похідних на тих самих умовах не обов’язкове.