Для авторів

Статті надсилати електронною поштою:

e-mail: tipfkis.orgkom@ukr.net

 

Термін подачі статей:

до 01 квітня та 01 жовтня поточного року.

 

Правила оформлення і публікації статей :

Під час подання рукопису до журналу автори повинні підтвердити його відповідність всім встановленим вимогам, вказаним нижче. В разі виявлення невідповідності поданої роботи пунктам цих вимог редакція повертатиме авторам матеріали на доопрацювання.

Вимоги до подання:

  • Це подання раніше не було опубліковане і не надсилалося до розгляду редакціям інших журналів.
  • Файл подання є документом у форматі Microsoft Word, OpenOffice, RTF або WordPerfect.
  • Інтернет-посилання у тексті супроводжуються повними коректними адресами URL.
  • Текст набраний 14-м розміром кеглю з полуторним міжрядковим інтервалом; авторські акценти виділені курсивом, а не підкресленням (всюди, крім адрес URL); всі ілюстрації, графіки та таблиці розміщені безпосередньо у тексті, там, де вони повинні бути за змістом (а не у кінці документу).
  • Текст відповідає вимогам до стилістики та бібліографії, викладеним у Керівництві для авторів.

Керівництво для авторів

Категорії статей

Журнал публікує оригінальні емпіричні і теоретичні статті, оглядові статті і попередні наукові доповіді, сприяючи поширенню результатів досліджень різноманітних аспектів галузі фізичної культури і спорту, а саме: гуманістична, духовно-моральна цінність фізичної культури, спорту, туризму і рекреації та їх місце у сучасному суспільстві; психолого-педагогічні аспекти фізичного виховання, спорту і туристсько-краєзнавчої діяльності; медико-біологічні аспекти галузі фізичної культури і спорту; фізична культура, фізичне виховання різних груп населення; олімпійський та професійний спорт; теоретичні, методичні та організаційні основи туризму і краєзнавства; теоретико-методичні засади фізичної рекреації; проблеми здорового способу життя в сучасних умовах.

Емпіричні статті мають бути написані коротко, використовуючи науковий формат (вступ, методи (у тому числі учасники, інструменти і процедури), результати, обговорення, посилання).

Теоретичні роботи повинні спиратися на існуючу дослідницьку літературу і критично аналізувати вибрані моделі і / або теорії, або тільки представлення емпіричних результатів, якщо вони безпосередньо пов'язані з теорією.

Оглядова стаття повинна критично оцінити матеріали, які вже були опубліковані. Метою оглядової статті є аналіз, оцінка і синтез сучасних знань, а не просто відтворення того, що вже відоме. Оглядові статті повинні складатися з таких розділів: визначення проблеми, резюме попередніх досліджень, пояснення предмета, протиріч, проблем і пропозицій для подальших досліджень.

 

Умови публікації статті

Стаття, що подається для публікації, повинна бути актуальною, мати новизну, містити постановку завдань (проблем), опис основних результатів дослідження, отриманих автором, вступ та відповідати правилам оформлення. Представляючи статтю для публікації, автор (автори) тим самим:

- виражає згоду на розміщення повного її тексту в мережі Інтернет;

- погоджується з рекомендаціями Всесвітньої асоціації медичних редакторів і стандартів COPE з принципів етики наукових публікацій;

- дотримується рекомендацій по дотриманню засад академічної доброчесності та приєднується до принципів Комітету з етики публікації (COPE), а саме у тексті статті відсутні плагіат та самоплагіат. Якщо такі докази знайдено, стаття буде відхилена і надалі буде відсутня можливість направити її в редакцію.

Представлення рукопису має на увазі, що вона не була опублікована раніше, не знаходиться на розгляді для публікації в інших виданнях і, якщо буде прийнята, то не буде опублікована в іншому місці в тій самій формі англійською або будь-якою іншою мовою.

 

Загальні принципи для підготовки рукопису. Стиль викладу статті. Цитування в тексті

Рукописи мають бути розроблені з урахуванням загальних керівних принципів у стилі, викладених у публікації:

- єдині вимоги до рукописів, що представляються у біомедичні журнали;

- рекомендації EASE (European Association of Science Editors) для авторів і перекладачів наукових статей, які мають бути опубліковані англійською мовою.

Точне і чітке вираження думок і дослідницької інформації має бути основною метою наукової статті. Необхідно уникати невизначеної термінології, в одному реченні не використовувати кілька тверджень, використовувати прості речення з активним ствердженням. В одному реченні не потрібно використовувати складнопідрядні речення, сполучники і пов'язані через "і" слова та словосполучення. Варто уникати скорочень (окрім загальновизнаних), не вживати незнайомі слова, сленг, жаргон. Необхідно звести до мінімуму використання прикметників, використовуйте прямі і короткі пропозиції обсягом до 15-20 слів, у одному реченні сформулювати одну ідею (думку).

Редакція залишає за собою право вносити будь-які остаточні корективи в рукописи, щоб забезпечити узгодженість у рамках журналу.

 

Рукописи повинні відповідати загальним вимогам.

Текст має бути: 1,5 інтервалу, шрифт Times New Roman, 14, орієнтація сторінки книжкова.

Абзацний відступ 1,25 см (не допустимо створювати абзацний відступ за рахунок пробілів). Не використовувати переноси слів.

Поля : зліва – 3 см, справа – 1,5 см, зверху й знизу – 2 см, без колонтитулів та нумерації сторінок.

Обсяг: 8-20 сторінок.

До статті можна включати графічні матеріали: рисунки (не більше двох), таблиці (не більше двох) тощо (крім фото). Діаграми (бажано кольорові), рисунки, формули, схеми виконувати з можливістю редагування в WORD (шрифт 10) або у вигляді окремих файлів у форматі .jpg з роздільною здатністю 300x300dpi.

Цифровий матеріал подається в таблиці, що має порядковий номер, вирівнювання по правому краю (наприклад : Таблиця 1 ) і назву ( друкується над таблицею посередині жирним шрифтом, наприклад: Розподіл студентів за рівнем фізичної активності ). Текст таблиці подається шрифтом Times New Roman, кегль 12, інтервал 1. Формат таблиць – лише книжковий.

Таблиці повинні супроводжувати рукопис. Вони не повинні дублювати результати, представлені у іншому місці в рукописі (наприклад, на графіках). Усі необхідні роз'яснення і легенда скорочень мають бути вказані. Дані мають бути організовані так, щоб відповідні елементи читалися вниз.

Рисунок повинен бути єдиним графічним об’єктом (тобто згрупованим).

Ілюстрації також слід нумерувати; вони повинні мати назви, які вказуються поза згрупованим графічним об’єктом (наприклад: Рис. 1. Динаміка фізичної працездатності).

Графіки або діаграми мають бути подані у вигляді повних файлів Excel. Не слід рисувати тривимірні графіки, якщо це не абсолютно необхідно. Не слід затінювати фон і використовувати сітки.

Формули (зі стандартною нумерацією) виконуються в редакторі Microsoft Equation. Підписи рисунків та формул мають бути доступні для редагування. Усі графічні об’єкти не повинні бути сканованими.

Скорочення та символи. Можна використовувати тільки стандартні абревіатури. Слід уникати скорочень у назві і анотаціях. Повному терміну повинна передувати абревіатура під час його першого використання в тексті, якщо це не стандартна одиниця виміру.

Напрям публікації відповідно до рубрик журналу:

  • теоретико-методичні основи підготовки спортсменів;
  • фізична культура, фізичне виховання різних груп населення;
  • рекреація у фізичній культурі;
  • медико-біологічні засади рухової активності людини
  • історія, філософія, менеджмент, педагогіка та психологія у сфері фізичної культури і спорту.

 

Структура статті.

Титульна сторінка повинна містити:

Рядок 1 – ORCID ( вирівнювання зліва)

Рядок 2 – ПІ автора (Прізвище великими літерами, (КРАВЧЕНКО Тетяна) шрифт жирними, вирівнювання по центру).

Рядок 3 – науковий ступінь та вчене звання (шрифт курсивом, вирівнювання по центру).

Рядок 4 – приналежність авторів (установа/ЗВО, місто, країна, шрифт курсивом, вирівнювання по центру).

Рядок 5 – e-mail (шрифт курсивом, вирівнювання по центру).

Рядок 6 – Пропуск рядка.

Якщо авторів декілька то повторити з 1 по 6 Рядок.

Рядок 7 - з 1 по 6 Рядок. (англійською мовою).

Рядок 8 - Назва статті (заголовними літерами, вирівнювання по центру, жирний шрифт).

Рядок 9 - Назва статті (англійською мовою).

Рядок 10 - Пропуск рядка.

Анотація (англійською, українською мовами) повинна містити:

- структуровані дані (1800 знаків без пробілів), що складаються з таких розділів:

Вступ: слід чітко описати логічне обґрунтування для проведення дослідження, виходячи з попередніх робіт відносно тієї теми, що вивчається. Він повинен закінчуватися ствердженням конкретного вирішуваного питання або висуненою гіпотезою.

Далі слід вказати мету дослідження.

Матеріал і методи: слід перерахувати використовувані методи, не вдаючись до великих методичних подробиць. Необхідно включити розміри вибірки для основних експериментів.

Результати: слід перерахувати основні результати без вступу, що відповідають вирішенню мети дослідження.

Висновки: необхідно надати ключові моменти як можна чіткіше. Можна включати коротке, загальне тлумачення результатів і/або конкретних рекомендацій для майбутніх досліджень.

Першою подається анотація мовою статті. Не допускається автоматичний переклад анотації. Якщо стаття подається українською мовою, то в анотації англійською мовою перед вступом вказується прізвища та ініціали авторів (транслітерацією), а також назва статті у перекладі на англійську.

Структурні елементи анотації виділяються жирним, з нового абзацу.

Вирівнювання по ширині, шрифт Times New Roman, 14.

Ключові слова: п’ять - шість ключових слів (не з назви, не вживати словосполучень).

 

Основний текст статті:

Неприпустимим є застосування нерозшифрованих абревіатур і вперше введених термінів. Усі абревіатур и повинні бути розшифровані під час першого вживання. Якщо абревіатур багато, то можна зробити список із розшифровкою кожної з них перед текстом статті.

Текст статті повинен відповідати формату IMRAD (Introduction, Methods, Results, Discussion), тобто потрібно виділити такі розділи, як вступ; мета дослідження; матеріал і методи дослідження; результати дослідження; висновки.

Постановка проблеми, аналіз останніх досліджень і публікацій (постановка наукової проблеми та її зв’язок із важливими науковими чи практичними завданнями, аналіз досліджень, у яких започатковано розв’язання цієї проблеми й на які спирається автор; виокремлення не розв’язаних раніше частин загальної проблеми, які розкриває означена стаття ).

Мета дослідження (метою повинно бути розв’язання проблеми або отримання знань щодо неї. Мета дослідження орієнтує на його кінцевий результат, завдання формулюють питання, на які потрібно отримати відповідь для реалізації мети дослідження. Для формулювання мети бажано використовувати слова встановити, виявити, розробити, довести та ін.)

Матеріал і методи дослідження. Цей розділ повинен бути коротким , але достатнім, щоб дати змогу іншим науковцям повторити дослідження, та містити декілька підрозділів:

  • Методи дослідження, які були використані.
  • Учасники. Указати кількість учасників, вік, спортивну кваліфікацію досліджуваних. Відзначити, що від усіх учасників отримано інформовану згоду на участь у цьому експерименті.
  • Організація дослідження. Ця частина повинна бути короткою, точною й логічною ( коротка інформація про кожен крок виконання досліджень, тривалість і послідовність проведення експерименту). Указати використовувані прилади, обладнання, тести.
  • Статистичний аналіз. У підзаголовку «Статистичний аналіз» автори повинні пояснити, які статистичні методи використано під час аналізу представлених даних у розділі «Результати дослідження», та обґрунтувати їх застосування. Статистичні методи повинні бути описані детально, щоб забезпечити перевірку представлених результатів. Статистичні значення мають бути показані разом і з даними в тексті, а також у таблицях і малюнках. У кінці статистичного аналізу автори повинні вказувати на рівень значущості та використані статистичні програми. Звертаємо увагу авторів, що просте перерахування використаних методів дослідження редакцією не приймається.

Протокол збору даних, процедури, досліджувані параметри, методи вимірювань й апаратура повинні бути описані досить докладно, щоб дати змогу іншим ученим відтворити результати. Мають бути представлені посилання на використовувані методи. Маловідомі та істотно модифіковані методи повинні бути описані докладно , назви використаних пристроїв – супроводжуватись інформацією про виробника (назва, місто й країна), зазначеного в дужках.

Надання інформації про учасників експериментів (пацієнтів ) вимагає наявності їхньої офіційної згоди. Дослідження пацієнтів і добровольців вимагають усвідомленої згоди, документованої в тексті рукопису. За участі дітей в експериментах потрібно мати отриману письмову згод у їхніх батьків, про що зазначаємо в цьому розділі. У звітах щодо експериментів на людях потрібно зазначити, чи проводилася процедура відповідно до етичних стандартів відповідального комітету з прав (експериментів або інституційного регіонального) чи Гельсинської декларації 2008 р.

Редакція залишає за собою право затребувати будь - які вихідні дані від авторів на будь - якій стадії в процесі розгляду або публікації, у тому числі після публікації. Відмова надання запитуваної інформації може призвести до затримки публікації або скасування прийому праці .

Результати дослідження. Виклад основного матеріалу дослідження з повним обґрунтуванням отриманих наукових результатів (результати досліджень з обов’язковою статистичною обробкою даних потрібно подавати у вигляді таблиць, графіків, діаграм). Дані, які відображаються в таблицях, мають бути суттєвими, повними, достовірними. Заголовок таблиці, назва графіка або діаграми повинні відповідати їхньому змісту. Переказувати словами дані таблиць і графіків неприпустимо. Результати дослідження мають бути обов’язково проаналізовані. Варто провести паралелі з даними, отриманими іншими вітчизняними й закордонними вченими.

Дискусія. Цей розділ повинен містити інтерпретацію результатів дослідження, а також результати, розглянуті в контексті підсумків в інших дослідженнях науковців, котрі займаються вивченням цієї проблеми. Потрібно включити в дискусію питання, що випливають із висновків, а також зазначити, яким чином дослідження інших авторів підтверджують правомірність дослідження. Слід виділити новизну отриманих результатів.

Висновки та перспективи подальших досліджень. У цій частині подається коротке формулювання результатів дослідження, осмислення та узагальнення теми, а також перспективи для майбутніх досліджень. (Висновки повинні бути лаконічними, конкретними, обґрунтованими, відповідати меті дослідження та випливати з основного змісту роботи).

Вдячності. Слід зазначити усіх учасників, які не відповідають критеріям авторства, наприклад, технічних асистентів, помічників, операторів тексту або керівника відділу, які надають тільки загальну підтримку. Необхідно описати їх роль. Має бути розкрита і визнана фінансова й інша матеріальна підтримка. У разі виконання дослідження за рахунок коштів державного бюджету, необхідно це вказати.

Конфлікт інтересів осіб, які мають пряме або непряме відношення до публікації статті або відомостей, що містяться в ній, вказавши "Автор (и) заявляє (ють), що відсутній будь-який конфлікт інтересів".

Після тексту статті повинен міститися пристатейний список використаних джерел.

Усі джерела зі списку літератури повинні бути процитовані в тексті статті, в іншому випадку відповідний елемент потрібно вилучити. Якщо стаття, на яку є посилання, має цифровий ідентифікатор DOI (http://www.doi.org/index.html), його обов’язково потрібно вказувати.

Список літератури повинен містити достатню кількість сучасних (за останні п’ять років) джерел за проблемою дослідження (20-25 літературних джерел).

До списку потрібно включати наукові статті українських і зарубіжних авторів (5-6 літературних джерел з журналів категорії «А», Scopus або Web of Science).

Допускається посилання на власні роботи авторів статті (самоцитування), але не більше ніж 25 % від загальної кількості джерел. Якщо текст статті українською/російською мовою, то список літератури повинен складатися з двох частин: «Література» і «References» .

Перелік посилань «Література» – це бібліографічний опис джерел, використаних під час підготовки статті, виконаний мовою оригіналу та оформлений відповідно до ДСТУ 8302:2015: Бібліографічне посилання. Загальні положення та правила складання (http://lib.pu.if.ua/files/dstu - 8302 - 2015.pdf).

При цьому, якщо в переліку використано джерела іноземною мовою, їх не потрібно перекладати українською/російською.

References – це дубльований перелік посилань «Література», оформлений за стандартом APA (http://www.apa style.org/) англійською мовою та із застосуванням транслітерації.

References для джерел російською, українською, польською мовами. Прізвища, ініціали авторів записуються транслітерацією. Назва роботи перекладається англійською мовою. Назва видання пишеться транслітерацією (якщо немає англомовної версії). У кінці джерела вказується, на якій мові він опублікований (In Ukrainian).

Для створення бібліографічних записів посилань для переліку «References» скористайтеся ресурсом: Міжнародні правила цитування та посилання в наукових роботах: методичні рекомендації/ автори - укладачі : О. Боженко, Ю. Корян, М. Федорець; редкол.: В. С. Пашкова, О. В. Воскобойнікова - Гузєва, Я. Є. Сошинська, О. М. Бруй ; Науково - технічна бібліотека ім. Г. І. Денисенка Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»; Українська бібліотечна асоціація. Київ: УБА, 2016. Електрон. вид. 1 електрон. опт. диск (CD - ROM ). 117 с. ISBN 978 - 966 - 97569 - 2 - 3.

Авторська довідка (українською, англійською мовами) містить таку інформацію: прізвище, ім’я, по батькові; науковий ступінь; вчене звання; посада та основне місце роботи; повна адреса; поштова адреса Нової пошти (№ відділення); телефон; адреса електронної пошти; ORCID.

Для аспірантів і здобувачів наукового ступеня кандидата наук – рекомендацію, підписану особою, яка має вчений ступінь і завірену печаткою установи. У рекомендації має бути відображено актуальність дослідження, розкрито проблему, подано оцінку наукового рівня представленого матеріалу і висновки про можливість опублікування статті в журналі.

Листування з авторами – винятково електронною поштою. Повідомлення про прийняття (або відхилення) статті до друку надсилають автору електронною поштою після рецензування її членами редакційної колегії (протягом місяця).

тел.: (+38093) 581-19-77;

тел.: (+38097) 850-04-83

e-mail: tipfkis.orgkom@ukr.net

 

Положення про конфіденційність.

Особиста інформація про авторів, які вказуються користувачами сайту цього журналу буде використовуватись виключно для виконання внутрішніх технічних завдань цього журналу; вона не будуть поширюватись та передаватись стороннім особам.